Glosa MM: To je zkratka z billboardu
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Výrok o nezvyšování daní si podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) někteří voliči současné vlády špatně vysvětlili. „To je zkratka z billboardu. My jsme říkali, že nechceme zvýšit celkové daňové zatížení.“
Máme tedy mít za to, že státní kasa po všech těch piruetách a vývrtkách nevybere na daních ani korunu (očištěnou od inflace) navíc?

Premiér Fiala nikdy nelže!
Pokud totiž v únoru tvrdil, že denní tisk vláda rozhodně nepřesune do vyšší sazby DPH (tehdy 14%), mluvil přece ryzí pravdu, neboť jej navrhuje přesunout do sazby 21%.

Server Aktuálně.cz v minulém týdnu přinesl článek, v němž mají být od analytiků z organizace Evropské hodnoty zmapovány „nejvýraznější tváře české dezinformační scény, které byly za poslední dva roky nejvíce vidět“.
Bývalý český prezident Václav Klaus má pak pod svým jménem uvedeno toto:
„Nesouhlasil s vládními opatřeními během pandemie covidu-19. Na veřejnosti se objevoval bez povinné roušky, za což dostal pokutu. Také strávil víkend ve svém bytě v lyžařském středisku v jiném okresu, což tehdy vládní opatření zakazovala. Podobně jako Andrej Babiš vystoupil v internetové televizi XTV, kterou Evropské hodnoty označují za dezinformační. V loňském roce označil stranu SPD Tomia Okamury za jednu z cest k návratu k normálu. Právě SPD přitom podle analytiků šíří ruský vliv v Česku ze všech politických stran nejvíce.“
Bez komentáře (raději)…

Podle listu Washington post z úniků tajných dokumentů, které Pentagon nepopřel, se ukrajinský prezident na jednání vlády v únoru rozzlobil na Maďarsko a na schůzce s vicepremiérkou Julijou Svrydenkovou navrhl „vyhodit do vzduchu“ ropovod Družba.
„Zelenskyj zdůraznil, že Ukrajina by prostě měla vyhodit do vzduchu ropovod a pravděpodobně tak zničit průmysl maďarského (premiéra) Viktora Orbána, který je silně založen na ruské ropě,“ píše se v dokumentu.
Ten ovšem zásobuje na základě unijní výjimky kromě Maďarska také Českou republiku a Slovensko…
Prostě kamarád do deště…

Nic nevystihuje lépe vyšinutost dnešního světa, než následující věta ze zpráv:
Evropský mírový fond je určen k financování vojenských potřeb Ukrajiny.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Jasně, že je to zkratka. A výrok “jsme ve válce” byl metafora, prohlášení “máme rádi Česko” bude zase oxymorón.
    Já jen doufám, že se ten argument “zkratky a metafory” hojně ujme mezi lidem.

  2. Účelovému, zlovolnému vládnoucímu slepenci se všechno začíná hroutit. Vzhledem ke své totální odborné neschopnosti a lidské ubohosti nemají nic pozitivního, o co by se mocensky mohli opřít. Dokázali jen rozložit ekonomický sytém této země, již ožebračeným lidem tahají další peníze z kapes, zrušili svobodu projevu, zrušili demokratickou diskuzi, zatáhli nás do cizí války za cizí zájmy a z republiky se snaží udělat nesuverénní státní útvar nikoli jen dočasně, ale trvale obsazený vojsky protektorské mocnosti. Podle mého názoru politická moc, založená jen na těchto samých negativech to nemůže dlouho ustát.

  3. T.Nikdo nikoho do valky kterou rozpoutal dobyvacny agresor cizich uzemí nezatahuje.Trpicimu narodu kteremu je upirana existence pomahaji svobodné demokraticke zeme tak,jak by jste Vy byl rad za pomoc sousedů,kdyby Váš byt napadl človek kteremu se líbi Vase manzelka a nábytek, a Vy jste tam jaksi navíc.No ale pomahat by jsme Vam nemohli,protoze by jste to oznacil za přiživovani(zbraně)konfliktu.Takze by tam řádil a Vy se poroučel o dům dal(Evropa).

    • Už jsem několikrát upozorňoval, že Ukrajina není národ. Ukrajina je (respektive měla být) mnohonárodnostní stát a Zelenský dělá vše pro to, aby vyhubil Ukrajince jiné než ukrajinské národnosti (maďarské, rusínské, ruské …).

  4. V.Svolejte mimoradne zasedani svetove organizace OSN a takto perfketně jim to tam naložte ať se vzpamatujou.Chybí jim Váš přehled svetovych událostí.Vy jste si to někde načetl z tisku a vypálil jim rybník.Gratulujeme.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*