Glosa MM: Ukrajina může pomoci Evropě s energetickou krizí
Sdílet článek:
Lidé v Jičíně v anketě odmítli přejmenování ulic Ruská a M. Koněva. Proti se vyslovilo 86 procent lidí a firem z dotčených ulic. Jména ulic zůstanou.
To mají určitě na svědomí ty zatracené desinformační weby! Lidé jsou pak pomýlení a nevědí, že přejmenováním těch ulic a ruských vajec, zákazem ruské hudby a účinkování ruských sportovců přispíváme ke světovému míru stejně, jako dodávkami zbraní na Ukrajinu.

***

Ukrajina může pomoci Evropě s energetickou krizí. Má přebytky elektřiny, které by mohla dodávat do Evropy. Může nám také poskytnout skladovací kapacitu na plyn, říká ministr Jozef Síkela po jednání s ukrajinskou vicepremiérkou.
Tak už se konečně přestaňte strachovat, holoto, že bude drahá elektřina a plyn!

***

Vlivný americký ekonom Jeffrey Sachs v rozhovoru pro Institut svobody a demokracie tvrdí, že válka na Ukrajině poškozuje celý svět a je v zájmu všech usednout k jednacímu stolu a situaci řešit. Konflikt, který vznikl mimo jiné kvůli snahám Ukrajiny stát se členem NATO, má podle Sachse na svědomí i Západ. „Proč například Spojené státy prosazovaly rozšíření NATO do Gruzie i na Ukrajinu? Myslím, že Rusko to pochopilo jako snahu obklíčit je v Černém moři.“
„Z toho, co je vidět na bojišti, vidíme, že Rusko zabírá další území v Luhansku a Doněcku. Zabralo spoustu území na pobřeží Černého moře a vytvořilo pozemní most s Krymem. Upřímně řečeno, nevěřím ukrajinskému tvrzení, že Rusko vojensky vytlačí a donutí ho vzdát se všech svých územních zisků na bojišti. Zdá se mi to naprosto nereálné,“ dodal Sachs, že řeči o úplném vítězství Ukrajiny jsou přitažené za vlasy.
„Nevíme všechno, ale sektor vývozů je zničený, metalurgický sektor je zničený. Úroda obilí je nižší o třetinu až polovinu. Takže je to strašná situace. Nicméně zatím slyšíme stále spoustou siláckých řečí,“ pokračoval ekonom.
„Omlouvám se, ale ani já neschvaluji Bidenovy výkony. Myslím, že – soudě podle jednotlivých opatření – propásl šanci na mírové vyústění celé záležitosti. Mnoho lidí ve Spojených státech prostě vidí, že ceny rostou, a to se jim nelíbí. A to platí o mnoha vládách. Bude to platit i v Evropě,“ řekl jasně Sachs.
Navíc právě politika USA a nabádání zemí východní Evropy k připojení do NATO jsou podle Sachse do velké míry příčinou dnešní války. „Proč Spojené státy prosazovaly rozšíření NATO do Gruzie i na Ukrajinu? Již v roce 2008 byli Rusové touto myšlenkou zděšeni. NATO má být obrannou aliancí. Proč se, proboha, přesouvá stále na Východ – po vstupu Bulharska, Rumunska a pak pozváním na Ukrajinu a pozváním do Gruzie až k Černému moři? Myslím, že Rusko to pochopilo jako snahu obklíčit je v Černém moři. Když se podíváte na mapu, postoj Ruska pochopíte,“ prohlásil Sachs s tím, že to byla pro Rusko zbytečná provokace.
„Pořád říkám, že když Spojené státy radily nevyjednávat, radily špatně. Spojené státy nedokázaly s Putinem diskutovat o skutečných problémech, z nichž nejdůležitější bylo rozšíření NATO o Ukrajinu. Kdybych byl ruský prezident, tak bych se proti tomu také postavil. Takže přinejmenším o tom bylo třeba diskutovat. A Biden řekl, že o tom se nediskutuje,“ zkritizoval Sachs přístup amerického prezidenta i celého Západu.
Dodávám:
Tak co, už začíná převládat zdravý rozum nad uměle vybičovanými emocemi, nebo i Jeffreyho Sachse označíte za ruského švába?

***

Pracovník Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) číslo 0027 byl v roce 2020 zařazený ve 13. platové třídě na hlavní pracovní poměr. Kromě toho ale podobnou práci odváděl souběžně i celý rok 8 hodin týdně na vedlejší úvazek.
Ještě pět hodin se pak každý týden tomu samému věnoval i na dohodu o pracovní činnosti. To ale stále není všechno. Mimo tyto tři smlouvy s ním Cermat uzavřel dalších 12 separátních dohod o provedení práce, aby dělal opět to samé, co má v popisu práce i jako svou hlavní náplň. Ke svému platu si tak přišel ještě na 266 tisíc korun ročně.
Tolik zpráva. Takže už víte jak na to, když Vám vláda radí, abyste si sehnali druhé zaměstnání, když nemůžete vyjít s penězi.

***

Markéta Šichtařová: „Ono vyrobit patnáctiprocentní inflaci není ani trochu snadné. Je to dřina na mnoho let. Konkrétně u nás to byla dřina na čtrnáct let. Dnešní ekonomický hegeš se začal ve větším vařit v roce 2008, kdy vlády i centrální banky úplně hloupě zareagovaly na tehdejší finanční krizi. Dlouhých čtrnáct let se usilovně, rok co rok, měsíc co měsíc, tlakoval tiskem peněz a zadlužováním státu ekonomický papiňák, který u nás už konečně inflačně vykypěl, v eurozóně teprve vykypí,” nehází Markéta Šichtařová vinu jen na vládu Fialovu, nebo Babišovu a naznačuje, že i EU se má na co těšit.
„Inflace je matematicky snadno popsatelný stav, kdy množství peněz v oběhu roste rychleji než množství zboží a služeb. Kdy za mnoho peněz se dá koupit málo zboží. Že se tehdy a ondy vyrobí málo – to se přirozeně může stát. Že se ale tiskne víc a víc peněz – to se spontánně stát nemůže,” pokračuje Markéta Šichtařová s objasněním inflace.
„To se může stát jedině tehdy, když společnost zachvátí ideologie tvrdící, že jednotlivec není nic a dav je vše. Že jednotlivec musí sloužit dobru davu a platit dluhy za celý dav. Jedině tehdy vás stát může začít zadlužovat bez vašeho individuálního souhlasu. Tam, kde vás stát zadluží pro dobro davu, aniž by se vás ptal na váš souhlas, tam vzniká příliš mnoho peněz v oběhu a inflace,” dodává Šichtařová a text uzavírá:
„Namítáte, že tohle kolektivismus nikdy nezamýšlel? Že vždy měl na srdci jen to nejlepší pro každého a inflaci rozhodně nechtěl? Nu – není podstatné, co myslel. Podstatné je, co udělal.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Dezinformační weby pomýlily občany Jičína v referendu o názvu ulic. Jak ale nazvat práci “seriózních” novinářů na iDnes.cz? Např. v aktuálním příspěvku nazvaném “V Kremlu se mluví o novém pokusu dobýt Kyjev” autor uvádí: „Stejně je (Ukrajince) zabijeme. S největší pravděpodobností bude na podzim po všem,“ shrnuje jeden zdroj náladu v Kremlu.
  Tedy, bezrpostředním “zdrojem informace” je podle autora jakási nonpersonifikovaná “nálada v Kremlu” a prostředníkem této “informace” je mlhavý až éterický subjekt nazvaný “jeden zdroj”. Za mě je takové sdělení dezinformací par excellence. Od takových novinářů by se mohli rušští dezinformátoři učit!

 2. 350-44 je ))))))))))))) kupecké počty, no ne?)))
  U našich sousedů ke dni a času 29.05.2022 03:00 :

  Více než 350 000 ukrajinských občanů se přihlásilo k základnímu sociálnímu zabezpečení
  Berlín: Podle novinové zprávy bylo jen pár dní předtím, než vstoupil v platnost nárok na základní zabezpečení pro ukrajinské uprchlíky, v Německu registrováno dobrých 350 000 ukrajinských státních příslušníků. Spolkové ministerstvo vnitra to vysvětluje v reakci na žádost “Bild am Sonntag” podle předběžné zprávy. Jak uvedl Federální úřad práce, na úřadech práce se zaregistrovalo 44 000 Ukrajinců jako hledajících práci.

 3. A proč tomu tak je? No ptž už v Německu, doslovně cituji: Od června mohou ukrajinští váleční uprchlíci přijímat Hartz IV. Úřady práce se připravují na tisíce žádostí.

  https://www1.wdr.de/nachrichten/landespolitik/ukrainische-fluechtlinge-hartz4-vorbereitungen-100.html

  Poznámka-Pro vysvětlení Hartz IV—Základním principem reformy „Hartz IV“ je tedy zjednodušení systému vyplácení podpor a dávek v nezaměstnanosti ze třístupňového, kdy měl nezaměstnaný postupně nárok na: to a tam to, bla, bla.
  U nás ani není tohle, u nás to bylo lehčí, šlo se rovnou pro ně přes ÚP, tam se to alespon muselo prolomit, ačkoliv ve výsledku to vyjde na stejno, že?))))
  .. a včil tu přirodopisní eko pohádku o tom jak se houfně vrací )))) a pak třeba film pro pamětníky U snězeného krámu EU.

 4. doslovně z

  úvodních slov předsedkyně von der Leyenové na společné tiskové konferenci s předsedou Michelem po mimořádném zasedání Evropské rady dne 30. května 2022—-
  Zde chci zdůraznit dva prvky. Ukrajina nyní naléhavě potřebuje především finanční podporu. Jak víte, Ukrajina v současnosti potřebuje měsíčně zhruba 5 miliard EUR na udržení základních služeb. To je vyplácení důchodů, vyplácení mezd a, jak jsem řekl, základních služeb, které jsou nezbytné. Tam jsme se shodli, že na jedné straně bereme na vědomí velmi dobrý výsledek G7, který již položil na stůl 9,5 miliardy USD. 7,5 miliardy USD z toho jsou americké příspěvky a 1 miliarda EUR v G7 v grantech Německa. Ale myslíme si, že samozřejmě musí nést svůj spravedlivý podíl i Evropská unie. Proto pracujeme na mechanismu, abychom měli mimořádný balíček makrofinanční pomoci ve výši 9 miliard EUR, na kterém budeme nyní v příštím týdnu pracovat, jak jej zavést.

  …pokrač zdroj
  https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/cs/statement_22_3382

  )))) info pro daňove otroctví …bo vlastních peněz Uršulína nemá, které slibuje a rozdává

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*