Jak se baví internet: Stávka pošťáků
Sdílet článek:

Drak chytil Rusa, Ukrajince a Žida:
– Vidíte tu horu? Dejte si kolem ní závod. Kdo doběhne jako první, toho pustím!
Po třech hodinách přiběhne Rus s Ukrajincem.
Drak na ně kouká a ptá se:
– A kde je ten s pejzy?
– On je chabrus na plíce a vůbec neumí běhat, tak šel domů.

„Rebe, zas mám hlavu jako špajchler! Rivka do mě celý dopoledne hučela, mluvila a povídala a povídala a povídala…!“
„A co jim to furt povídala?“
„To mně neřekla.“

Zaměstnanci České pošty o víkendu svolali na Václavské náměstí velikou demonstraci na protest proti rušení stovek jejich poboček. Ačkoliv pořadatelé počítali s vysokou účastí, opak byl pravdou. Na demonstraci nikdo nedorazil. Demonstranti z řad pracovníků České pošty pouze zanechali pořadatelům ve schránkách lísteček, že demonstraci na místě nezastihli.

„Je to veliké zklamání. Naši kolegové měli šanci vyjádřit svůj názor, kterou trestuhodně promarnili. Demonstrace byla svolána na sobotu mezi osmou ranní a devátou večer. Měli jsme připravené řečníky a různé transparenty. Nic z toho se však bohužel nekonalo,“ tvrdí organizátor demonstrace Radim Holý.

„Přitom ti lidé tu byli. Oni opravdu přijeli, ale demonstrace se nezúčastnili. Viděl jsem spoustu kolegů, kteří přijeli, viděli, že stojím na pódiu, ale pouze vhodili do schránky lísteček, že mě a ostatní kolegy řečníky na demonstraci nezastihli, a potom zase odjeli. Tak kde to jsme?“ rozčiloval se Radim Holý.

Dokonce jsme i zorganizovali hromadný odvoz kolegů, kteří bydlí v odlehlých částech republiky. Pronajali jsme dohromady deset autobusů pro několik stovek kolegů. Abychom ušetřili, autobusy řídili naši lidé.

Bohužel, ani to nepomohlo. Cestou autobusem se ztratilo několik stovek demonstrantů a na padesát demonstrantů bylo na demonstraci doručeno poškozených, a tedy neschopných se demonstrace zúčastnit.

Jeden z řidičů autobusu volal, že to v sobotu nestihne a že demonstranty doručí až druhý den. To nám samozřejmě bylo úplně k ničemu, protože demonstrace probíhala v sobotu. V neděli nám to bylo k ničemu.

Jiný z autobusů dokonce nedorazil vůbec. Ani nezavolal a neomluvil se. Co se s demonstranty v autobuse stalo, to nevíme a zřejmě se to už nikdy nedozvíme,“ povzdechl si Radim Holý.

Jeden autobus dokonce dorazil na jinou adresu. Do úplně jiné části města. Řidič měl dokonce tu drzost nám zavolat a oznámit nám, že už k nám nejede a že pasažéry z autobusu nechá na nejbližší pobočce pošty a ať si je tam vyzvedneme. Měli jsme to přes celé město. To bylo nereálné, je vyzvdednout, tak jsme je tam museli nechat,“ přiblížil dále Radim Holý, jak se mu demonstrace zaměstnanců České pošty postupně rozpadla pod rukama.

„S tímhle přístupem ničeho nedosáhneme a pobočky se opravdu zavřou. Jsem poměrně zklamán přístupem svých kolegů. Osobně jsem všem napsal dost ostrý dopis, který jsem ještě dneska odeslal a který jim dojde do měsíce a možná vůbec. Každopádně rozhodně neházím flintu do žita a svolávám další demonstraci, která se bude konat příští neděli mezi devátou ranní a květnem,“ dodal nakonec Radim Holý.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Děti mají dneska UŽ ZASE prázdniny! Když to sečtu s tím, kolikrát byly od podzimu nemocné, tak mi jejich docházka připomíná tu povídku K čemu mě otec nutil od Šimka a Grossmanna: “Víš, kolik já vedl stávek? 316 do roka a ostatní dny byly svátky a dovolená.”
  • Místopředsedou sportovní agentury se má stát Roman Brandýs. Šéf ČUS Miroslav Jansta, sekretář hokejového svazu Jan Černý či prezident tenisového svazu Ivo Kaderka však říkají, že ho neznají. Tak to je podle mě to nejlepší doporučení.
  • Já se picnu, tak jsme si všichni mysleli, že Hrad je ruská rezidentura a oni to přitom celou dobu řídili čučkaři.
  • Koukám do eshopu Prady: kšiltovka 13 tis., kraťasy 20 tis., kožená taštička 50 tis, sako 75 tis. Ty bundy za 35 tis. tam nejsou. Není divu, za takový směšný peníze musely jít na dračku.
  • Politika do sportu nepatří, teda aspoň do chvíle, než mají politici do sportu nasypat nějaký prachy.
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*