Larry Johnson: Putinovo příkré varování na adresu Polska a NATO
Sdílet článek:

LUBOMÍR MAN

V minulých dnes uspořádal Putin společně se členy Ruské bezpečnostní rady videokonferenci, na níž bylo konstatováno, že Rusko se na základě informací z veřejných i zpravodajských zdrojů domnívá, že Polsko v reakci na současnou situaci, kdy se ukrajinská protiofeníva hroutí, plánuje zabrat ukrajinské území západně od řeky Dněpr.

K čemuž na videokonferenci zůčastněný ředitel ruské Zahraniční zpravodajské služby Sergej Naryškin řekl: Podle informací, získaných z různých zdrojů, se političtí činitelé ve Varšavě začínají přiklánět k názoru, že žádný druh západní pomoci, jež se dnes Kyjevu poskytuje, nepomůže Ukrajině dosáhnout cíle, jež tato pomoc sleduje. A navíc se tito činitelé domnívají, že porážka Ukrajiny je jen otázkou času.

V souladu s tímto názorem se tito polští činitelé zabývají plánem zmocnit se západních oblastí Ukrajiny tím, že zde rozmístí své vojenské jednotky. Tento postup pak budou prezentovat jako plnění závazků, vyplývajících z Polsko-Litevsko-Ukrajinské bezpečnostní iniciativy, zvané Lublinský trojúhelník.

Jde o plány, které si vyžadují též zvýšený počet perzonálu kombinované Polsko-Litevsko-Ukrajinské brigády, působící pod dohledem už uvedeného Lublinského trojúhelníku.

K uvedené problematice Putin na videokonferenci řekl: Co se týká politiky ukrajinského režimu, není to naše věc. Pokud se chtějí něčeho vzdát nebo prodat, aby zaplatili svým šéfům, je to jejich záležitost. Nebudeme zasahovat. Bělorusko je ale částí svazového státu a zahájit agresi proti Bělorusku by znamenalo zahájit agresi proti Ruské federaci. Odpovíme na to všemi prostředky, které máme k dispozici.

K čemuž si dovolím připodotknout slovo i já: Vidíme, jak se veřejné mínění v Evropě mění. Jak Evropané i evropské elity vidí, že podpora Ukrajiny je slepá ulička, prázdné nekonečné plýtvání penězi i úsilím, a ve skutečnosti slouží zájmům někoho jiného, který je od Ukrajiny daleko. To je globálního hegemona, těžícího z oslabení Evropy… A jinak je výhled jasný: v případě, že polské síly vstoupí řekněme do Lvova nebo na jiná ukrajinská území, zůstanou tam a zůstanou tam navždy. A vlastně se nedočkáme ničeho nového.

Z A Son of the new American Revolution vybral a přeložil Lubomír Man

Na výše uvedený Johnsonův článek řeagoval P.C.Roberts tímto textem:

Stať Larryho Johnsona dokazuje, že moje často vyjadřované obavy z neustále se rozšiřujícího konfliktu na Ukrajině byly správné. Putin je tedy nyní konfrontován americko-polským plánem, předpokládajícím, že Polsko obsadí západní Ukrajinu. To by přivedlo Ukrajinu do NATO a přivedlo by vniveč Putinův cíl demilitarizovat Ukrajinu a udržet Ukrajinu jako nezávislou, ale neutrální zemi…Putin kupodivu dává najevo, že akceptuje, aby Polsko obsadilo západní Ukrajinu, pokud to ovšem neohrozí Bělorusko. Jinými slovy: Ukrajina vstoupí do NATO jako součást Polska.

Pokud Putin nenajde vůli dobýt Oděsu, Charkov a severovýchodní Ukrajinu, Polsko bude mít černomořskou základnu a rakety na ruských hranicích. A vítězství na úkor Ukrajiny a Ruska bude patřit Washingtonu.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 1,85 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

10 Comments

 1. Ono to s těma pšonama nebude tak horký,když se k jejich hranicím přesune 100 wagnerovců a celá slavná polskaja armija se posere strachem..

 2. No myslet si že Polsko jako člen NATO planuje dobrodruzstvi jako pan dobyvatel okupací Ukrajiny si myslí jen pan dobyvatel a jeho sqadra rozlezená po celé Evropě.Každy jiny ma svych starostí nad hlavu.Stačilo by,kdyby hodil zpatečku odkud banda vojaku a zločincu přišla,odblokovala Cerne moře a na světe je klid.

 3. Jak proboha vy víte, co si kdo myslí. Jste jasnovidec, Kolemjdoucí?
  Ale jinak máte pravdu: Stačilo by, aby si zaoceánská mocnost sbalila svá fidlátka, rakety, vojáky a odtáhla do své domoviny – a na světě by byl klid …

 4. V.Do posledni vety jste zapomnel dat RF.No a ješte by jste tady mohl ctenarum vysvetlit,cim konkretne Vam USA ublizily ze je tak nejak podobně nenavidite jak komunisti v ramci třidniho boje za socialismu.Dekujeme za vysvetleni at je muzeme nenavidet spolu s Vami.No a jinak je to muj nazor a presto mi nevadi ze mě podle Vas napadáte.Klidně pokračujte.

  • Ne, nezapomněl.
   Místo RF tam patří USA, které se teď bude roztahovat i v ČR. A náklady budete platit i vy.

  • Kromě toho – vážený Kolemjdoucí jestli vám to nedošlo (ale asi ani nedojde) – je zcela iracionální to co píšete: “cim konkretne Vam USA ublizily ze je tak nejak podobně nenavidite”
   Když pominu to “nejak podobně” – nelze generalizovat, obviňovat a nenávidět celý stát – USA nebo RF nebo Čínu. V USA je spousta dobrých lidí, stejně tak v RF. Problém je v imperialistické politice USA, kterou ne všichni občané podporují.

 5. V.Imperialisticka politika USA Vam osobně a nám všem dala od roku 1989 vic svobody než Vami obdivované SSSR.Jsou mezi nami samozrejme byvali komunisté a bylo jich kolem 1 500 000,kteří se měli jako obcané prvni kategorie dobře,a k smrti nenavidí to co se stalo po roce 1989.Mozna jste jeden z nich kterym diktaturu proletariátu zkazila sametova revoluce.

  • Kde píšu, že obdivuji bývalé SSSR?
   Jak víte, co pro mne osobně přinesla imperialistická politika USA?
   Nevymýšlejte si a nekecejte.

 6. V.Ale ale ale to jsme se to naježili.A proćpak pane?A copak Vam prinesly zleho imperialisticke USA po roce 1989? Povykladejte.Vam se asi vic libilo to vazalstvi pod SSSR zřejmě pred rokem 1989 že? No a pokud jste chodil v te době na písek,tak se zeptejte táty.A nebo se Vam nelibi nic? Tak popište ten ideal svobody ktery by jste chtěl zažít a ty zpropadene USA Vam v tom branï.Jeste jste zapomnel rict,co konkretne Vam udelaly ze je tak milujete.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*