Podpořit proti kandidátům vlády Národní zkázy Babiše nebo Baštu?
Sdílet článek:

Celkem plně chápu deziluzi většiny lidí z letošní prezidentské volby. Jsem na tom úplně stejně.

.
Podpořit proti kandidátům vlády Národní zkázy Babiše nebo Baštu? Toť přímo Hamletovská otázka. Bašta, člen Zemanovy vlády, kde spolu s Rychetským, Rusnokem, Davidem a Kavanem patřil pod křídly Šloufa k vnitřnímu Zemanovu kruhu a o kterém jsem od té doby v podstatě neslyšel i když se potloukal i nadále v politických kruzích. A nebo imigrant ze Slovenska, kterému je přisuzováno tolik zvěrstev, že by mu mohl závidět i samotný Lucifer.

Bašta se chytil jedinou větou a to že odvolá vládu. No dobře, jako prezident podle článku 62 ústavy, by na to měl právo. Ale co potom. Tahle koalice má prostě 108 poslanců a přes to nejede vlak. S tím prostě nic neudělá. A pokud by pak šel proti ústavě, tak ho Senát a PSP okamžitě odvolají a bude za blba.

Babiš je zřejmě gauner a žralok. Nicméně jako jeden z mála našich velkých žraloků má většinu svého podnikání u nás v ČR a platí zde také daně. A určitě nestojí o to, aby mu to z Bruselu úplně zlikvidovali. A proto si myslím, že proti dvojici Nerudová-Pavel a i proti Baštovi bude ochoten bojovat za to, aby se náš stát ekonomicky nesložil. Alespoň ne rychle. To by totiž byl i jeho konec. A to je myslím i jeden z důvodů, proč do toho vůbec jde, když musí vědět, že přijde o své hnutí ANO, které ho stálo tolik nervů, času a peněz. To rozhodování pro něj muselo být opravdu těžké. ANO prezidentování Babiše nepřežije. Ta bratrovražedná válka, která v něm vypukne při boji o moc a ovládnutí hnutí bude krutá a myslím, že i likvidační. ANO mi připadá jako kdysi Jugoslávie pod vládou Tita. Když Tito zemřel, tak zemřela i Jugoslávie. ANO je pytel blech s rozdílnými názory, který drží pohromadě právě jen díky Babišovi. A kdyby to Babišovi vyšlo, tak jakou šanci bude mít ANO na přežití.

 

Richard Perman

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Bože jaká prostota. Agrofert díky optimalizaci platí na daních zhruba to co dostane na dotacích.Takže přínos pro tento stát je takové malé a bezvýznamné nic.

  2. Ačkoliv pana Baštu zvolit prezidentem prostě nenechají, množství hlasů pro něj je ukazatelem nespokojenosti lidí, je to vlastně taková účast na Václaváku.

  3. No a ted si predstavte takovou ucast na namesti nekde v RF,kde pan disident slouzil co by se stalo.Sam to dobre vi,ale jaksi tu akci policie ve stylu nasi byvale STB samozrejme zamlčí,byt ji zazil na vlastni kuzi.Jó jo,jit do politiky za nekoho znamena spivat jeho pisen.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*