V boji se suchem vítězíme na všech frontách!
Sdílet článek:

O víkendu mě požádala žena, abych zryl záhonek, kde pěstuje dětem nezdravou ilegální zeleninu bez certifikátů. Žena neví, že tím děti velmi ohrožuje, protože narozdíl od zemědělských plodin vypěstovaných odborníky z velkých korporací budou ta její rajčata a ředvičky obsahovat hodně nežádoucích chemických látek, mikroby, plísně, brouky a tak. Pěstuje je tradičním způsobem, tedy nastrká rostliny do země a ony časem vyrostou. Nepoužívá moderní hydoponické metody a nepumpuje do rostlin roztoky nejvybranějšich chemikálií, ani nenutí rostlinky žrát rybí hovna. Já doufám, že už někdo konečně pěstování zeleniny doma zakáže a svěříme to povinně do ruky profesionálům. Taky nikoho nenapadne vyrobit si doma třeba auto nebo letadlo, protože něco takového by bylo ohromně nebezpečné a musejí to za nás dělat odborníci, takže to pak podle toho vypadá. Nejvíc je to poznat na rajčatech. Ta jsou agresivně červená a mají takovou odpornou pachuť, chutají jako po rajčatech. Pak přijde zima, rajčata odrostou my si konečně můžeme pochutnat na rajčatech od odborníků vypěstovaných podle posledních vědeckých metod. Ta nemají žádnou pachuť, dokonce nemají ani žádnou chuť, a mají takový zvláštní průhledný červeno-zelený odstín. Jsou jako Fialova vláda. Nevýrazná, nechutná a cizí. Já tedy doufám, že ministr sociálních věcí Jurečka, opravdová autorita, odbornk a profesionální vidlák, který je současně ministrem životního prostředí, si tohle téma vezme za své, nakonec má k zemědělství blízko, a vypíše nějaké dotace pro všechny, kdo udělají ze svých políček trávník a přestanou intoxikovat svoje děti těmi příšernými domácími výpěstky neznámého složení.

Po několika minutách lopotné práce jsem zjistil, že z rýpání nic nebude. Zem byla tak promočená, že se lepila na rýč, který za chvíli vážil asi pět kilo. Také se mi nedařilo provádět rytí lega artis způsobem, spíš se jednalo o přehazování bahna. Informoval jsem manželku.

Manželka se nad tím zamyslela. Chápu její starost. Musela to vnímat jako jasnou dezinformaci, protože již mnohokrát slyšela z vládních zcela pravdivých informačních kanálů, jak naši zemi sužuje ohromné Sucho (TM), které nastává v důsledku Klimatické změny (TM), na které existuje Vědecký konsensus (TM). Pak přijdu já a řeknu, že není sucho. Viděla v telce zemědělce, kteří ještě včera orali s ministrem Jurečkou a tím fízlovským zmrdem Šlachtou pole, ale dnes nemohou, protože Sucho (TM) proměnilo jejich lány v pouště s prasklinami a oni se museli dát do politiky, protože je půda a pěstování vodnatých rajčat bez chuti neuživilo. A pak přijdu já a říkám něco o promočené půdě.

Musela se tam dojít podívat a vrátila se se zjištěním, že tam se dá pěstovat už jen bambus a rýže a že mám raději vyházet pařeniště. To je taky takové semeniště hříchu, tam zase pěstuje bez dohledu vědců neuatorizované okurky. Prý že tam to vypadá lepší.

Nicméně ani tam nebylo sucho podle vládního scénáře. Pařeniště spíše připomínalo brouzdaliště. Řekl jsem, že na to teda seru.

To nevadí, mínila moje žena. Ono to prý jednou vyschne! Prý bych tedy mohl zapřáhnout přívěs a přivézt dřevo, které má uložené a jiném pozemku poté, co bylo nutné porazit lípu, co tam stála, a uskladnit ho u nás, aby uschlo. Nechápal jsem, jak má uschnout. To je přece jasné, že uschne, je přece Sucho! Říkali to Vědci v televizi! Žena oproti tomu mínila, že je to prochcaný až běda a nedá se to ani rozsekat, protože je to úplně nasáklý a když se do toho praští sekerou, tak z toho stříká voda jak z melounu. Poučil jsem manželku, že popírá vědu, šíří fake news a pokud to takhle bude dělat, tak jí fízlácký posluhovači z CZ.NIC smažou doménu, protože když je Sucho, tak přece nemohou nastávat věci, o kterých hovoří!

Dojel jsem tam tedy a opravdu. Nějaký hrozný lokální jev způsobil, že dřevo bylo úplně prochcaný durch. To bude schnout tak pět let. Ještě že máme to Sucho (TM). Naložil jsem, co se dalo a odtáhl to k nám. Abych to nemusel nosit přes celou zahradu, projel jsem autem mezi stromečky kolem nezrytých záhonků až na konec zahrady blízko místa, kde jsem zamýšlel dřevo složit. Přitom se ukázalo, že už je tma a skládat dřevo potmě je poměrně nevděčná činnost, tak jsem navrhl, že tam nechám celou soupravu vozidla a přívěsu stát. Ráno odpřáhneme přívěs, vyjedeme autem ven a složíme to.

V noci pršelo. Stejně jako skoro každý den za poslední tři měsíce. Ráno jsme se tedy jali udělat to, co jsem shora popsal, jenže ouha. Přívěs sice bylo možné odpřáhnout, ale nešlo s ním pohybovat, protože se kola zabořila do rozmoklého terénu. Udělalo nám zákeřné Sucho (TM) z trávníku bažinu a proměnilo krtky ve vydry, ptal jsem se sám sebe. Ne, to Sucho být nemohlo. Znamená to, že Sucho (TM) už není, tím pádem není Klimatická změna (TM) a Vědecký konsensus (TM) je nesprávný?

A v ten moment jsem si konečně uvědomil, že vládní boj se suchem, který započala ČSSD v roce 2016, je úspěšný a směřuje ke Konečnému vítězství. Sucho se zaleklo naší ofenzívy a zmizelo, a já jsem právě svědkem velkého válečného úspěchu. Meziresortní komise Voda-Sucho odvedla skvělou práci a ty miliardy, které si různé vlády natiskly, aby bojovaly se suchem, přinesly fantastické výsledky. Nyní je na čase oslavit tento úspěch a přijmout další ambiciózní výzvy.

Možná bude dokonce třeba nyní plán celé válečné operace změnit a začít bojovat s Mokrem. Meziresortní komice se pak může přejmenovat na Voda-Vlhko.

Nechci slyšet takové ty řeči, že jsou období, kdy je prostě mokro a jindy je zase sucho, a tak už to je tisíce let. To jsou staré nepokrokové myšlenky. To je jako používat bylinky tam, kde máme úžasné genové vakcíny. Sucho je, když to vědci řeknou a skončí, až to vědci potvrdí.

Poroučet větru dešti? Yes we can. Pro liberální levici není nic problém. Vytvořme z bizáru systém, funguje to. Na pánaboha jsme se již vysrali, teď se vysereme na přírodu. Mamka může mít péro, taťka frndu, pod dozorem státu si oba píchnou genovou vakcínu na rýmu a vytvoří rodinu. Zlikvidujeme ekonomiku a provedeme deindustrializaci kvůli tomu, že se pak možná za 30 let neoteplí o 1,5 °C. Všechno to dává perfektní smysl a politika ovládaná „vědou“ je skvělý koncept.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*