Velitel Hamásu vzkazuje svým vojákům, že je čas vzdát se IDF
Sdílet článek:

WIN

„Dospěli jsme k rozhodnutí, že nechceme bojovat, a jakmile přijde armáda, vzdáme se.“

Autor: Vered Weiss, World Israel News, 9. února 2024

Podle jejich vlastních slov se zdá, že nastal čas, aby teroristé z Hamásu hodili ručník do ringu.

Když se Šin Bet při výslechu zeptala velitele teroristické organizace Hamás Nuchba známého jako Abú al-Baraa, zda má pro své spolubojovníky z Hamásu nějaký vzkaz, odpověděl: „Doporučuji všem, aby se vzdali, vaším osudem je smrt.“

Abú al-Baraa řekl Šin Bet, že on a jeho vojáci měli v úmyslu se vzdát, když IDF vstoupily do jejich tunelu v Chán Júnisu, přestože byli vyzbrojeni kalašnikovy, RPG a improvizovanými výbušnými zařízeními.

Šin Bet řekl: „Dospěli jsme k rozhodnutí, že nechceme bojovat, a jakmile přijde armáda, vzdáme se“.

Abu al-Baraa dodal: „Seděli jsme v místnosti, všechny zbraně jsme dali ven, mimo místnost. A armáda přišla a všechny zbraně si vzala. Seděli jsme a čekali. Když armáda přišla, zvedli jsme ruce a vzdali se.“

Abu al-Baraa, známý také jako Mohammad Nasser Suliman Abu Namer, údajně uvedl, že se k vojenské divizi Hamásu připojil v roce 2009.

Šin Bet potvrdila, že dopadla Abú al-Baraa a další teroristy, kteří se skrývali v tunelu v Chán Júnisu za vyztuženými dveřmi.

„Budeme i nadále jednat a zasahovat proti teroristům Hamásu shora i zdola,“ uvedla Šin Bet.

IDF na začátku války zlikvidovala vojenské kapacity Hamásu na severu Gazy a obsadila velitelství Hamásu v Chán Júnisu, než se přesunula do Rafáhu.

Netanjahu zopakoval, že cílem Izraele není dosáhnout ničeho menšího než „totálního vítězství“ v Hamasu a že odmítá jakoukoli dohodu o rukojmích, která by vyžadovala trvalé příměří a úplné stažení IDF z Gazy.

Podle průzkumu Institutu pro studium národní bezpečnosti (INSS) se 60 % Izraelců domnívá, že válka by měla pokračovat, dokud nebude Hamás zlikvidován, i kdyby to znamenalo, že se nevrátí všichni rukojmí.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*