Novinky

Právník Tuckera Carlsona sdělil, že Tuckera nikdo neumlčí
Sdílet článek:

Známý advokát, který zastupuje Tuckera Carlsona, prohlásil, že jeho klient se nenechá umlčet. Jeho sdělení přichází v době, kdy se objevily spekulativní anonymní zprávy o Carlsonově budoucnosti.

V prohlášení pro Axios hollywoodský právník Bryan Freedman uvedl, že „myšlenka, že se někdo chystá Tuckera umlčet a zabránit mu mluvit k jeho publiku, je více než absurdní“. Deník Epoch Times se obrátil na jeho kancelář s žádostí o komentář.

Freedmanův komentář byl sice stručný, ale zdá se, že jde o první reakci na zprávy, podle nichž Fox News Carlsona ve skutečnosti nevyhodila a stále s ním má uzavřenou smlouvu. Carlson se k této záležitosti veřejně nevyjádřil a mluvčí Fox News minulý týden tyto zprávy nekomentoval.

Když jsme Fox News v neděli požádali o komentář, jeho zástupce odkázal deník The Epoch Times na původní tiskové prohlášení, v němž oznámil Carlsonův odchod.

Carlson několik dní po odchodu z Fox News zveřejnil na Twitteru krátké video, v němž uvedl, že mediální společnosti se „aktivně spolčují, aby smetly pod stůl“ témata, která neprospívají korporacím nebo elitním členům společnosti. Rovněž pranýřoval stav amerického mediálního prostředí a tvrdil, že jen málo stanic se zaměřuje na témata, na kterých lidem skutečně záleží, a místo toho volí reportáže a debaty, které mají omezený dopad.

Protože o jeho odchodu bylo zveřejněno jen málo podrobností, objevila se řada teorií. Levicová nezisková organizace Media Matters for America zároveň zveřejnila materiál, který nazvala „FOXLEAKS“ a který ukazuje Carlsonovy zákulisní výroky.

Fox News v této souvislosti zaslal Media Matters dopis, v němž konstatuje, že záběry Carlsona jsou „důvěrným duševním vlastnictvím“ Foxu a že „Fox nedal souhlas k jejich šíření nebo zveřejnění“. V dopise se uvádí, že záběry byly „získány nezákonně“.

Není jasné, jak Media Matters záběry získala.

Zmíněná zpráva Axiosu se kromě výroku právníka odvolávala i na známé Carlsona, dle kterých se Tucker snaží začít pracovat pro jinou pravicovou mediální společnost či „založit vlastní mediální impérium“.Dle Axiosu měl Carlson hovořil o budoucí spolupráci i s generálním ředitelem Twitteru Elonem Muskem. Nebyly však uvedeny žádné podrobnosti a Axios svůj zdroj neuvedl.

Bývalá moderátorka Fox News Megyn Kellyová po Carlsonově odchodu kritizovala televizi a napsala: „Moji diváci jim říkají #Foxweiser“. Narážela tím na odpor proti značce Bud Light poté, co navázala spolupráci s transgenderovým influencerem, což v posledních týdnech způsobilo propad prodeje piva Bud light.

Nadnesla také možnost, že nahrávku do Media Matters vypustil sám její předchozí zaměstnavatel. Mluvčí společnosti Fox ve vyjádření pro The Epoch Times toto tvrzení popřel.

Průzkum veřejného mínění ukázal, že Carlson by mohl mít velké publikum, kdyby spustil vlastní pořad. Průzkum společnosti Redfield & Wilton Strategies s 1 500 americkými voliči ukázal, že 36 % Američanů by „pravděpodobně“ nebo „s velkou pravděpodobností“ sledovalo pořad moderovaný Carlsonem.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*