USA: Nová superstar demokratů – John Fetterman
Sdílet článek:

Tož, od včerejšího večera, je John Fetterman zmiňovaný, jako možný kandidát Demokratů, na prezidenta v roce 2024…

Fetterman porazil Republikánského kandidáta, kterým byl Dr. Mehmet Oz (ten měl i podporu Trumpa). Oz ve své kampani hodně řešil zákaz potratů, kdežto Fetterman, jako progresivista, je samozřejmě pro potraty.
Fetterman byl starostou města Braddock (2006 – 2019). Braddock, bývalé průmyslové město, známé jako místo první ocelárny Andrewa Carnegieho, bylo těžce zasaženo úpadkem amerického ocelářského průmyslu. Město od svého vrcholu ve 20. letech ztratilo 90 % své populace a v roce 1988 bylo prohlášeno za finančně tísnivou obec; nemá supermarkety, čerpací stanice ani bankomaty. Fettermana přitahoval Braddock tím, co nazýval jeho „zhoubnou krásou“.

Fetterman sloužil jen na částečný úvazek jako starosta Braddocku a ředitel městského programu pro mládež na plný úvazek. Založil také neziskovou organizaci Braddock Redux, kterou použil k získání a záchraně nemovitostí v Braddocku. Fettermanův otec pomáhal finančně dotovat Fettermana, protože za místo starosty dostával pouze 150 dolarů měsíčně. V roce 2015 obdržel od svého otce platby ve výši 54 000 $.Fetterman má několik tetování souvisejících s komunitou Braddock. Na levé paži má čísla 15104 – Braddockovo PSČ – a na pravé data devíti vražd, ke kterým došlo ve městě, když byl starostou.

V roce 2019 se stal guvernérem Pensylvánie. Fetterman, obecně popisovaný jako progresivní, obhajuje zdravotní péči jako právo, reformu trestního soudnictví, zrušení trestu smrti, zvýšení federální minimální mzdy na 15 dolarů za hodinu a legalizaci konopí. Podporuje manželství LGBTQ. Za hrozbu označuje změnu klimatu. Fetterman je držitelem zbraní a je pro jejich držení pro osobní obranu, omezil by však prodej ilegálních zbraní. Je také proti tomu, aby USA dělala “světového policajta”…Je silným podporovatelem státu Izrael. Je podporovatelem odborů.

Jak vidno, korporátní manažeři, vedení Demokratů a progresivní média si uvědomují, že potřebují někoho, kdo tzv. “smrdí člověčinou”, někoho, kdo je sympatický obyčejným lidem napříč a kdo tzv. už má nějákou práci pro obyčejné lidi za sebou. Manželka je brazilsko-americká aktivistka, migrantka, šéfka neziskovky. A mají tři děti.

Fettermana prostě potkáte s rodinou jak obědvá, mezi dalšími Američany v obyčejné restauraci a na voliče to zabírá…není to zjevně hraná póza, je to politik, který věří v to, co dělá…

Je zcela evidentní, že už dnes je pro Republikány problémem, když vyhrál v Pensylvánii, poprvé od roku 1962, tak bude senátorem za Pensylvánii Demokrat…

Fetterman je prostě pěkný fíkový list, pro americké globalistické elity. Je paradoxem, že právě politika demokratů přivedla městečko Braddock ke krachu a to pak zachraňuje demokrat, který pomáhá “opuštěným pracujícím”…

Je však chybou republikánů, že nepřišli s ničím lepším…

 

Tomáš Měšťan

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 1,77 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. V článku chýba na záver pointa. Fetterman utrpel pred pol rokom mŕtvicu, pričom mu odumrela časť mozgu. Nie je schopný dať dokopy ani súvislú vetu, vyzerá že má IQ batolaťa. Žiadne predvolebné debaty neabsolvoval, iba jednu tesne pred voľbami, kde bolo úplne evidentné, že ten človek je úplná zelenina. Kto neverí, nech si nájde na trubke. Napriek tomu ho demokrati pretlačili do senátu. Demokratická strana je totálna žumpa, ktorá je schopná tých najväčších svinstiev (a to ešte urážam svine).

  2. Proboha autore, nepište neco, o čem nic nevíte nebo máte zkreslené informace!! F. je naprostý bezcharakterní hlupák, a po té mrtvicí se to ještě zhoršilo. Vypadá navíc jako strašidlo, za to ovšem nemůže, to mu nevyčítám. Dr. Oz je všestranně člověk na vysoké úrovni. Většina lidí v USA má už plné zuby podvody nastolené vlády tzv. demokratů – ve skutečnosti ultraradikálních diktátorů, kteří ničí ekonomii a svobodu, nesmyslně podporují jednu stranu současné války atd. Znám perfektně angličtinu po většině života na severoamerickém kontinentě, sleduju to tady denně a skutečně mám o tom přehled podložený nevyvratitelnými fakty. Je jich tolik, že je nemožné je zde uvést. Chtělo by to samostatný článek, na kterém už dlouho pracuju, ale pořád se rozrůstá. Nehoráznými podvody byl nastolen prolhaný a neinteligentní, a v posledních letech navíc dementní Biden. Mnoho lidí, kteří protestovali, je ve vězení, někteří už rok a půl bez řádného procesu, většina za pouhou účast na mírumilovné nenásilné demonstraci pro Trumpa a proti prezidentskému volebnímu podvodu. K podobným volebním podvodům dochází bohužel i při těchto posledních volbách 2022. Naprosto souhlasím s příspěvkem p. Papy. Jen chci dodat, že i po všech těch letech v cizině se cítím být Evropankou a miluju Evropu (bývalou, tradiční, která bohužel už také vymírá). Denně sleduju i (většinou neveselé) zprávy od vás doma v ČR a držím vám všechny palce. Mám vás ráda, Češi a Moravani. Máte – máme být na co hrdí, taková malá země a co dokázala v mnohém v minulosti (umění, architektura, literatura, hudba, průmysl, šikovnost a vynalézavost lidí atd.), plus přírodní krásy. Ale mám mnoho i zdejších přátel, mám je také ráda a vážím si jich. Jsou to lidé jako my a jsou v současné situaci bezbranní, i když mnozí se snaží něco dělat. Ale už nekřesťan Obama udělal takové negativní změny ve vládních institucích jako FBI, v armádě apod., že je teď slušnému člověku velice obtížné něco dělat; nicméně najdou se i tací, kteří odvážně bojují. Všichni slušní lidé na světě by se měli spojit a společně se bránit proti zlu. (Vím, jsem naivní idealistka…) Situace, a nejen v USA, je tragická, nevím, co se se světem děje, je to jak špatný sen…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*