Trump chce rozbít mediální kartel Big tech založením vlastní platformy bez cenzury
Sdílet článek:
Jak jistě sami víte, tak brutální cenzura sociálních platforem sídlících v USA, je masivní nejen v zemích EU (zde na základě požadavků Jourové), tak také v USA. Jedním z „vymazaných“ byl i bývalý prezident Donald Trump, který nyní v reakci na tuto masivní cenzuru jiných názorů, než jsou ty jediné povolené, založil vlastní necenzurované platformy.

Facebook, youtube, twitter a další Big tech sociální média jsou pod stále větší cenzurou, proto je množství lidí nuceno se uchylovat na jiné platformy.  K nabídce necenzurovaných sociálních platforem jako Telegram, Gettr, Odyssee, Bitchute apod. nyní přibývá Trumpova TMTG, obsahující 3 platformy.

Donald J. Trump tak vyhlásil válku  rostoucím a bezostyšným cenzurním opatřením v podstatě monopolních médií Big Tech a za tímto účelem spustil Trump Media Technology Group– TMTG.

V tiskové zprávě ze dne 26.10.2021 vydal Donald J. Trump své následující prohlášení o pozadí a cílech zmíněné mediální nadace:

Minulý týden jsem oznámil vytvoření velké nové společnosti, která bude zpochybňovat dominanci velkých technologických gigantů a šéfů velkých médií. Dnes bych rád podrobněji vysvětlil, co mám v úmyslu dělat a proč. Pro je pro mne toto úsilí mnohem víc než jen politika. Jde o záchranu naší země.

Amerika byla vždy národem chytrých, odvážných a nezávislých lidí, kteří se hrdě dívají na své nezávislé myšlení. Obdivujeme všechny ty, kteří se nebojí říct svůj názor nebo plavat proti proudu. Ale najednou jsme cenzurováni malou skupinou pokryteckých potížistů a samozvaných rozhodčích, kteří nám přikazují, co si všichni ostatní musí myslet, co můžeme říkat, sdílet a dělat.

Nikde není tato cenzura nebezpečnější a více pobuřující než na sociálních médiích, veřejném prostoru naší doby. Viděli jsme renomované lékaře vykázané z platforem pro odporování zdravotnickým orgánům nebo zpochybňování současného politického diskurzu. Viděli jsme, jak vědci skončili na černých seznamech, protože poskytli důkazy o tom, že pandemie pochází z čínské laboratoře. Viděli jsme důležité zprávy o zahraničních záležitostech Joea a Huntera Bidena – informace, které voliči potřebovali a zasloužili si to vědět – nemilosrdně potlačeny a smazány z internetu jen několik týdnů před prezidentskými volbami. A jak každý ví, viděli jsme v té době ještě vládnoucího prezidenta Spojených států, který byl účinně umlčen malou oligarchií technologických titánů a masmédií.

Korupci těchto platforem nelze přehlédnout. Sklouzli jsme po „kluzkém svahu“ cenzury v naší zemi. To jsou záležitosti, které patří k nejdůležitějším otázkám naší doby, o nichž je Američanům stále více zakázáno diskutovat.

Tato agresivní cenzura a „kultura mazání“ je nejen neamerická, ale má také bezprostřední důsledky v reálném světě. Nejviditelnější jsou mnohé katastrofy, k nimž dochází za současné vlády: katastrofální způsob stažení z Afghánistánu, katastrofa na jižní hranici, postupující inflace a noční můra socialistických výdajů, abychom jmenovali jen některé. V zemi se svobodným názorem a volným tokem informací by se nic z toho nestalo.

Ale potlačování a mazání informací ovlivňuje naši zemi i jemnějšími, ale stejně destruktivními způsoby. Kolik Američanů nevěří svým politikům, médiím nebo úředníkům v oblasti veřejného zdraví ani slovo, protože rozhodně neznají celý příběh? Kolik obyčejných občanů nesnáší své sousedy, protože mají pocit, že žijí ve dvou zcela odlišných realitách? Kolik milionů Američanů mlčky odolává všemu, co nám bylo způsobeno?

Pro naši zemi je nový věk cenzury katastrofou. Dny, kdy jsme byli schopni vést naše rozpravy divoce a otevřeně, byly mnohem lepší, protože jsme se pak mohli společně pohnout kupředu jako Američané, protože všechny strany si byly vědomy toho, že jejich hlasy a nejlepší argumenty byly vyslyšeny.

Čím více jsem se touto otázkou zabýval, tím jasnější pro mě bylo, že aby bylo možné obnovit svobodný názor, musela by na trh přijít velká nová platforma, která bude neoblomná v ochraně živých diskusí pro všechny strany. Zejména proto, že výstavba nové platformy je obtížná i nákladná. Aby byla platforma zcela nezávislá na infrastruktuře Big Tech, musel by být projekt velmi dobře financován a navržen dlouhodobě. Kromě toho by taková platforma musela v krátké době přilákat miliony uživatelů a přivítat nejen republikány, ale i nestranické a demokraty.

To představuje směs nesmírně obtížných výzev – a uvědomil jsem si, že jsem snad jediný člověk v Americe s potřebnými možnostmi, zdroji, zkušenostmi a s touhou uskutečnit to. To je přesně to, co teď dělám, se stejným bojovým duchem, který byl vždy vlastní americké vytrvalosti.

Abychom se postavili cenzuře společností Big Tech, vytváříme platformu „BigTent“: TRUTH Social. Vyzýváme lidi všech politických názorů a různých úhlů pohledu, aby se znovu zapojili do velké americké debaty. Přesně o tom by naše země měla být. Na rozdíl od platforem Big Tech nedojde k žádnému zákazu názorů (skrytá cenzura), žádnému zúžení šířky pásma, žádnému vymazání peněz a žádnému zacházení s algoritmy pro politickou manipulaci. Nebudeme využívat uživatele jako laboratorní krysy pro sociální experimenty nebo označovat alternativní názory jako „dezinformace“. Nebudeme se snažit umlčet naše spoluobčany jen proto, že se možná mýlili – nebo ještě hůře, protože jsme věřili, že Američané „nezvládají pravdu“.

TRUTH Social bude stejně svobodný, dynamický, živý a rozmanitý jako samotná Amerika. Ale je to jen začátek našich plánů. Trump Media and Technology Group také nabídne službu streamování videa na vyžádání, která bude soutěžit s rostoucí „kulturou mazání“ a zpolitizovanými „zábavními“ programy protagonistů Big Tech a Big Media. Trump Media and Technology Group se také domnívá, že je možné vytvořit alternativy odolné proti ukončení i v jiných klíčových oblastech, od webových služeb až po zpracování plateb.

A konečně, nemůžete věřit malému počtu mocných lidí, kteří ovládají téměř všechny velké mediální, technologické a zábavní společnosti v Americe a kteří si všichni myslí totéž a chtějí umlčet každého, kdo přemýšlí jinak. Mým deklarovaným cílem je prolomit umlčování hlasů amerického lidu – nejen pro mě a mé vlastní příznivce, ale i pro Spojené státy americké!

Tolik tedy k Trumpovu prohlášení. Předpokládám, že tyto platformy budou stejně, jako Big tech platformy, dostupné celosvětově. Nakonec by bylo jedině dobře, kdyby co nejvíc lidí odešlo od cenzurovaných platforem k těm necenzurovaným, neboť ty cenzurované by úbytek klientů finančně poškodil, což je samozřejmě žádoucí….

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Pro nás se jeví jako docela reálný odchod na V kontaktě, protože tam sice jakási cenzura je, ale není zaměřená na věci aktuální u nás nebo v EU.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*