Letní beznaděj
Sdílet článek:
V dnešní Evropské unii se stalo módou, že jediná reakce na každý malér a průšvih zní „více Evropy“. Poučeno touto zkušeností i hnutí STAN, otřásající se neutuchajícími skandály a mafiánskými příběhy, se na svém právě o tomto víkendu proběhlém sjezdu pokusilo zakrýt své průšvihy a ideovou a programovou prázdnotu požadavky na rychlé přijetí eura u nás. Nic nedokazuje beznaděj a zoufalství této pseudostrany lépe.

Euro v dnešní situaci bojuje o přežití. Rostoucí inflace vyžaduje růst úrokových sazeb, ty však hrozí potopit zadlužené ekonomiky, především Itálii. ECB se pokouší řešit kvadraturu kruhu a moc jí to nejde. Bláboly o tom, že s eurem by u nás byla nižší inflace, nemohou obstát. Někde v eurozóně je inflace sice nižší, ale jinde zase vyšší. Mít však v naší inflační situaci úrokové sazby kolem nuly, jako je to v eurozóně, potom bychom měli zaděláno na pěkný inflační malér. Takovou měnovou politiku praktikovali před časem v Turecku a rychle tam inflaci dostali na 70 %.

Ministryni obrany Janu Černochovou rozlítila nabídka švédského velvyslance, že by nám jeho země mohla přenechat stíhačky Grippen zdarma. Jeho nabídka jí prý nezajímá. V rozhovoru v Lidových novinách na otázku „Jste připravena si vyslechnout nabídku švédské strany?“ odpovídá „V tuto chvíli ne.“ Na švédského velvyslance dokonce v této souvislosti vytáhla vídeňskou úmluvu o diplomatických stycích, která mu prý nic takového nabízet neumožňuje.

To je velmi zvláštní postoj osoby odpovědné za nákup nových letadel pro naši armádu. Vláda chce koupit americké F-35, ale mít konkurenční nabídku na stole se přece v obchodním jednání hodí vždycky. Na švédského velvyslance by se měli zlobit Američané, ale rozhodně ne česká ministryně. Asi nás zase čeká „dobrý byznys“ na obraně.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Zase na druhou stranu víme, kdo tuto bandu řídí. Jak vidno, nemá Švédsko a ani EU na dění v ČR žádný vliv. I kdyby Guy Verhofstadt na koze jel.

  2. Já černochové rozumím,vidím její úhel pohledu a nejen její: z cizího krev neteče ,po nás potopa,malá domů…viz v minulosti předražené Pandury,Parkanová letadla-CASA…atd…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*