Žádná strana válku na Ukrajině nemůže vyhrát, varuje vrcholný US generál
Sdílet článek:

ZIARE

Předseda spojených náčelníků štábů USA generál Mark Milley řekl, že ta válka musí nevyhnutelně skončit u vyjednávacího stolu.

Ani Rusko ani Ukrajina asi nedosáhnou svých vojenských cílů, a tak ta válka nejspíš skončí u jednacího stolu, řekl novinám Financial Times v současnosti jako předseda Spojených náčelníků štábů USA sloužící Mark Milley.

Milley je už dlouho nejprominentnějším americkým zastánce urovnání mezi Kyjevem a Moskvou a pořád si myslí, že ta válka nakonec skončí u jednacího stolu, neboť žádnou strana ve skutečnosti toho, co chce, na bitevním poli nedosáhne.

„Pro Rusko bude téměř nemožné dosáhnout svých politických cílů vojenskými prostředky. Rusko nejspíš nebude rozšiřovat invazi na Ukrajině. K tomu prostě nedojde,“ řekl tento generál. „I pro Ukrajinu je velice těžké letos Rusko vykopat byť i z pídě okupované Ukrajiny,“ pokračoval.

„Neznamená to, že k tomu dojít nemůže, je to ale nesmírně těžké. To by v podstatě vyžadovalo kolaps ruských vojsk,“ poukázal Milley. Po dotazu, zda čas na diplomacii mezi Moskvou a Kyjevem už pominu, Milley řekl: „Je pár týdnů od počátku jara, ale výhled na to je zamlžený. V každém okamžiku jsou příležitosti.“

Přiznal však, že v současnosti obě strany „dost tvrdě lpí na svých cílech“ a vyjednávat nejsou ochotny.

Onen americký generál také řekl, že v tomto konfliktu se odráží poučení z II. světové války, že agrese se musí zastavit „tvrdě, s odstrašením a vojenskou silou,“ ač přiznal, že vzhledem k ruskému jadernému arzenálu jsou teď sázky vyšší.

„V tomto konkrétním případě je to jedna země proti zemi, která je veliká a jaderně vyzbrojená. Takže si na to musíte dát při řízení eskalace ohromný pozor. Spolu s tím musíte dodržet principy, kvůli nimž byly založeny Spojené národy a na nichž stojí mezinárodní řád,“ dodal generál.

Řekl, že loni podnítil k základnímu přehodnocení americké vojenské strategie.

„Jedním z poučení z této války je, že obnáší ohromnou spotřebu konvenční munice a tak revidujeme své zásoby a své vlastní plány, abychom to zařídili správně,“ řekl Milley.

„Pokoušíme se provést analýzu, abychom odhadli, co máme považovat za skutečnou potřebu a to pak bude nutnost dostat do rozpočtu. Munice je velice drahá,“ dodal.

ZIARE

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (55 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Ten Yankees magor už je asi nakažen Bidetovou demencí, zelený mozek se nezapře, kolik názorů a každý jiný, holt už si nepamatuje co říkal ráno. S tou U.SSA to jde rapidně z kopce, a to je velice dobře.

 2. Všimněte si, že jde o určitý posun. Ještě před měsícem zaznívalo: Ukrajina vítězí a musí zvítězit. Teď najednou: Nikdo nemůže zvítězit. Asi je to příprava na třetí stupeň: Ukrajina dostává na zadek.

  • No vzhledem k tomu jaka horda se na ne řítí jsou Ukrajinci hrdinove pane.Tak by jste nasi zem urcite nebranil že?No a jestli tomu fandite jak fotbalu,tak Vas musim upozornit ze bez ohledu na vysledek kteremu tak fandite se mame na co tesit.Pripravte se na pracovni dril zeme draka,Vas,Nas,Vasich deti,nasich deti,Vasich vnoucat,nasich vnoucat.Tak uz jste se uklidnil?

 3. V souvislosti s válečníckými orgiemi, které nyní v Mnichově pořádají nezodpovědné západní pseudoelity, mám potřebu říci jediné. Nesouhlasím s tím, aby Česká republika a potažmo celá Evropa byla sebezničujícím způsobem zatahována do války za zájmy agresivního amerického imperialismu a ukrajinského ultranacionalismu!

 4. Valecnicke orgie po vzoru cara Velikeho provadi pan dobyvatel, a svobodne demokracie pomahaji trpicimu narodu proti obrovske presile hord vajaku,zlocincu a vrahu,kteri chteji zotrocit sousedni stat.Nacionalismus RF ktera se citi nadrazena sousednimu statu,kteremu upira existenci.Agresor vrha statisice mladych lidi na smrt bez kapky litosti aby si podmanil a zotrocil sousedni stat,vymazal Ukrajinskou kulturu,jazyk a vse porusifikoval vcetne Ukrajinskych detí.Neco nevidaneho u homo sapiens takove krutosti.Jedny lidi zabijet,s druhyma sportovat.

  • Takže souhlasíte s tvrzením, že NATO mělo na Ukrajině zakročit proti Rusku nejlépe už v březnu 2022?

  • Melete jako kolovrátek.
   Ukrajina není národ – i když by to Zelenský chtěl..
   Na Ukrajině se nemluví jedním jazykem – i když by to Zelenský chtěl.
   Zato ve světě vítězí angličtina, anglické songy, anglické filmy a televizní seriály. Proč nebojujete proti anglofonizaci veřejného života?
   Poznámka:
   zde anglické = všechny druhy angličtiny, od britské přes americkou a kanadskou až po australskou.

 5. Pane Vy chcete porad jenom proti vsemu bojovat jak ten Vas vudce. Vy jako spravne pate kolo od vozu jenom mozna cekate na priletitost nam to to tu pak ukazat po Vasemu.No a na tu Vasi otazku ohledne Vasi nenavisti na vse anglicke Vam navrhnu toto.Udela se celosvetove referendum kdy kazdy obcan sveta se bude moci okamzite prestehovat do zeme sveho přání.A uvidite ten fičák.At tu nakonec nezustanete se svym vudcem sam.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*