Novinky

„Hry“ s opičími neštovicemi by mohly položit základy moci WHO pro řízení globálních epidemií
Sdílet článek:

Světová zdravotnická organizace (WHO) reaguje na řadu ohnisek opičích neštovic a svolává mimořádné zasedání k jednání o tomto viru a jeho globálním šíření.

Z hlediska vládní moci nemůže být načasování této epidemie pro WHO lepší. WHO možná brzy získá pravomoci řídit zákony o globálních zdravotních epidemiích. Po nedávné výzvě k uskutečnění „bakteriálních her“, kterou pronesl miliardář společnosti Microsoft Bill Gates, vytvořila kupodivu řada subjektů dobrou pozici WHO a výroby vakcín pro epidemii opičích neštovic.

Deník New York Post prohlásil, že „Světová zdravotnická organizace údajně svolává mimořádnou schůzi k alarmujícímu šíření opičích neštovic po světě – včetně možného případu ve Velkém jablku.“ (zdroj) Deník Telegraph uvádí, že zdravotnický úřad OSN svolá na schůzku „skupinu předních odborníků“, kteří se údajně zaměří na to, jak je možné, že se virus náhle tak masově rozšířil. Bude se prý také zabývat výskytem viru mezi homosexuálními muži a „situací v oblasti očkování“. (zdroj)

Počty nakažených nejsou nikterak vysoké. K 23. květnu 2022 zaznamenaly Oxfordská univerzita a Harvardská lékařská fakulta 245 potvrzených nebo podezřelých případů na celém světě. (zdroj) Sajid Javid, britský ministr zdravotnictví, napsal na Twitteru: „Většina případů má mírný průběh…“ (zdroj)

Žena jede na kole po zcela prázdném náměstí Navona v Římě 13. března 2020. Ulice města byly druhý den celostátního uzavření škol, obchodů a dalších veřejných míst děsivě tiché. (Marco Di Lauro / Getty Images)

Načasování toho všeho je důležité. Dává WHO šanci ukázat svou hodnotu, protože se právě snaží získat nové a rozsáhlé pravomoci – pod hlavičkou řízení mimořádných situací v oblasti globálního zdraví.

Organizace spojených národů na svém 75. Světovém zdravotnickém shromáždění v Ženevě zvažuje různé změny WHO (zdroj), které by mohly jejímu generálnímu řediteli Tedrosi Adhanomu Ghebreyesusovi dát jednostrannou pravomoc vyhlásit stav nouze v oblasti veřejného zdraví s dalekosáhlými pravomocemi nad zákony suverénních států.

Nejenže by tak Tedros mohl vyhlásit stav nouze v oblasti veřejného zdraví v kterékoli zemi – s použitím jakýchkoli důkazů – ale také by mu to umožnilo diktovat politiku, kterou by cílová země měla přijmout v reakci na stav nouze vyhlášený OSN. Pokud to země odmítne, navrhovaný pozměňovací návrh by mohl dát WHO možnost tuto zemi sankcionovat.

 

Pokud vás zajímá, zda by udělení takových pravomocí agentuře OSN, která by nemohla prokázat svou nezávislost na Komunistické straně Číny, mohlo být v rozporu s americkými zákony, zdá se, že prezident Joe Biden má odpověď. Bidenova administrativa nejenže tento přesun pravomocí na WHO umožňuje, ale také jej pomáhá prosazovat.

Spojené státy v lednu navrhly WHO změny, které budou projednány na zasedání OSN v Ženevě, uvádí The Epoch Times (zdroj). Jejich součástí je i pozměňovací návrh, který by umožnil WHO vydávat veřejná prohlášení o zdravotních krizích, aniž by je musela konzultovat s cílovou zemí a aniž by musela získat ověření od místních úředníků. Návrhy Bidenovy administrativy by také poskytly 2,47 miliardy dolarů na financování Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), a to na věci jako „vylepšení domácích programů ochranného dohledu“, „investice do globálních přístupů ke genomickému dohledu“ a další systémy.

Jak uvádí deník The Epoch Times, „platformy pro sledování respiračních onemocnění zahrnují videokamery a záznamová zařízení, která upozorňují úřady, když jsou členové veřejnosti viděni, jak kašlou nebo se jinak chovají způsobem, který by mohl naznačovat přítomnost infekčního onemocnění nebo napomáhat šíření již přítomného onemocnění v populaci. Taková zařízení jsou v Číně hojně využívána“.

Policista stojí na stráži před závěrečným zasedáním Čínské lidové politické poradní konference ve Velké síni lidu v Pekingu 10. března 2022. (Kevin Frayer / Getty Images)

Bez ohledu na to, zda opičí neštovice představují velkou hrozbu pro veřejné zdraví, představují vážnou hrozbu pro svobodu veřejnosti. Virus by mohl fungovat jako trojský kůň, který v sobě nese všechna ospravedlnění, aby WHO splnila diktátorský sen o globální moci a poskytla americké CDC systém dohledu, který by si spisovatel George Orwell nedokázal ani představit.

Za normálních okolností by opičí neštovice nepředstavovaly velké virové riziko. CDC uvádí, že se může přenášet z člověka na člověka hlavně kapénkami dýchacích cest, které obvykle nedoletí dál než několik metrů, a proto konstatuje, že „je nutný dlouhodobý kontakt tváří v tvář“. (zdroj)

Dokonce i americký prezident Joe Biden bere zpět svá prohlášení, že by se lidé měli opičích neštovic obávat, a upřesňuje, že se nejedná o tak závažnou hrozbu jako covid-19. (zdroj)

Bez ohledu na to, že se za normálních okolností nedokážou rozšířit, začala v roce 2021 celosvětová diskuse o vakcínách proti opičím neštovicím. Diskusi spustil americký miliardář Bill Gates, který varoval před bioteroristickým útokem prostřednictvím pravých neštovic jako možnou další pandemií. Vyzval světové lídry, aby uspořádali „bakteriální hry“ a dali WHO nové pravomoci – podobné těm, které možná brzy obdrží – v rámci nové „pandemické pracovní skupiny“ WHO.

Gates rovněž vyzval k zavedení systémů pandemického dohledu, které se zdají být až děsivě podobné tomu, co Bidenova administrativa předložila ve svých pozměňovacích návrzích pro nové pravomoci WHO.

„Na pandemickou pracovní skupinu na úrovni WHO, která provádí dohled a ve skutečnosti dělá to, čemu říkám ‘germ games’ (bakteriální hry), které zahrnují různá cvičení, bude pravděpodobně potřeba asi 1 miliarda dolarů ročně,“ řekl Bill Gates v roce 2021, informovala o tom stanice Sky News. (zdroj) „Řeknete si, dobře, co kdyby bioterorista přinesl neštovice na 10 letišť? Víte, jak by na to svět reagoval?“ ptal se tehdy Gates.

Přestože Gatesova zmínka o neštovicích byla pouze drobná, údajně byla použita k ospravedlnění nových diskusí o vakcíně proti neštovicím, která by mohla léčit i opičí neštovice. Jen o několik dní později, 8. listopadu 2021, přinesl časopis Precision Vaccinations zprávu, že „Gatesovo varování před neštovicemi motivuje diskuse o vakcíně proti neštovicím“. (zdroj)

Zmíněné „diskuse“ se týkaly vakcíny proti pravým neštovicím a opičím neštovicím Jynneos – schválené v roce 2019. Časopis Precision Vaccinations poznamenal, že jde o „jedinou vakcínu proti neštovicím, která není replikující se, schválenou americkým Úřadem pro kontrolu jídla a léčiv (FDA), a jedinou vakcínu proti opičím neštovicím schválenou FDA pro nevojenské použití“.

Pohyb uvnitř CDC začal o několik dní dříve, 3. listopadu 2021. Zpráva uvádí, že „Poradní výbor CDC pro očkovací postupy posoudil dvě prezentace zaměřené na vakcínu proti planým neštovicím Jynneos“.

A pak, jen o několik dní později, došlo k ještě podivnější události – uskutečnění myšlenky „hry s bakteriemi“ podobné té, kterou navrhoval Bill Gates.

Bill Gates, spolupředseda Nadace Billa a Melindy Gatesových, hovoří během panelové diskuse na Mnichovské bezpečnostní konferenci 2022 v německém Mnichově, 18. února 2022. (Alexandra Beier / Getty Images)

Iniciativa pro jaderné hrozby (NTI) ve spolupráci s Mnichovskou bezpečnostní konferencí představila scénář pandemie opičích neštovic. V návaznosti na hypotetické varování Billa Gatese si v „bakteriologické hře“ představili kmen opičích neštovic, který se uvolnil v důsledku bioteroristického útoku, a který byl upraven tak, aby byl odolný vůči vakcínám.

Dne 23. listopadu 2021 zveřejnila NTI výsledky stolní hry, které ukázaly šíření viru v průběhu 18 měsíců. (zdroj)

„Na konci cvičení měla fiktivní pandemie za následek více než 3 miliardy případů a 270 milionů úmrtí po celém světě,“ uvádí NTI.

Cvičení z loňského roku neuvěřitelným způsobem předvídalo, že se opičí neštovice objeví téměř přesně v době, kdy se objevily: v polovině letošního května.

NTI rovněž zveřejnila podrobnou zprávu o svých výsledcích. (zdroj) Podle časové osy na straně 12 této zprávy si představovala, že v květnu 2022 se v prvním ohnisku opičích neštovic nakazí 1 421 lidí a čtyři lidé zemřou. Do ledna 2023 by se rozšířila do 83 zemí, nakazila 70 milionů lidí a zabila 1,3 milionu. V té době by se zjistilo, že opičí neštovice byly upraveny tak, aby byly odolné vůči očkování, a problémy v dodavatelském řetězci by ztížily reakci.

Po roce, 10. května 2023, se předpokládalo, že se nakazí 480 milionů lidí a 27 milionů jich zemře, a vyšlo by najevo, že původcem byl bioteroristický útok na civilní biolaboratoř. Poté, 1. prosince 2023, by se podle odhadů virem nakazilo 3,2 miliardy lidí a 271 milionů by jich zemřelo.

Důležitou výhradou k jejich odhadům je samozřejmě to, že kmen opičích neštovic, který si představovali, byl vytvořen tak, aby byl odolný vůči očkování. Ať už je toto cvičení přesné, nebo ne, poskytuje úřadům předpověď scénáře, který má ospravedlnit politiku „pandemické reakce“. A to už jsme viděli dříve.

Lahvičky s vakcínou proti neštovicím leží na pultu v očkovacím zařízení v Altamonte Springs ve státě Florida 16. prosince 2002. (Chris Livingston / Getty Images)

Velmi podobná „hra s bakteriemi“ se odehrála těsně před vypuknutím epidemie covidu-19 a dnes mnoho naprosto stejných tehdy zúčastněných osobností dělá znovu rámus kolem opičích neštovic a údajně nové „pandemie“.

Časopis New York Magazine v únoru 2020 uvedl, že „dva měsíce předtím, než se ve střední Číně objevil koronavirus, který způsobuje covid-19, se v New Yorku sešla skupina odborníků na veřejné zdraví, aby simulovala.“ (Zdroj) Rovněž poznamenal: „Charakteristiky viru, který v současné době způsobuje celosvětovou spoušť, jsou pozoruhodně podobné viru navrženému v simulaci, nazvané ‘Událost 201’.“

Partnery cvičení byly Světové ekonomické fórum a Nadace Billa a Melindy Gatesových.

Podobně jako „hra na zárodky“ opičích neštovic před jejich vypuknutím, i „hra na zárodky“ koronaviru před vypuknutím epidemie koronaviru předpovídala scénář hromadného úmrtí. Odhadovalo se, že zemře 65 milionů lidí.

Centrum pro zdravotní bezpečnost vydalo 24. ledna 2020 prohlášení ke cvičení týkající se koronaviru. Uvedlo v něm, že nepředpokládá, že by virus covidu-19 zabil 65 milionů lidí, protože simulovaný virus se od viru wuchanského viru liší. (zdroj)

Nebylo však důležité, jaká byla specifika této „bakteriální hry“, ale to, jak hra a její účastníci pokračovali v informování vládní politiky.

A nyní, v případě opičích neštovic, jsme se dostali do podobné slepé uličky. „Hra na zárodky“ si představovala potenciální účinek viru a vytvořila nadsazené počty úmrtí a infekcí pomocí imaginární verze opičích neštovic jako modelu, který byl odolný vůči vakcínám. Nejdůležitější je, že se to také shoduje s tím, že mezinárodní společenství zvažuje, zda by WHO měla získat pravomoci k řízení mimořádných situací v oblasti globálního zdraví.

Mezi trendy epidemie covidu-19 patří, že vlády mohou být nyní více nakloněny tomu, aby využily sezónní virus, který již byl vyhlášen jako endemický, k ospravedlnění časově neomezeného globálního výjimečného stavu. Kromě toho mohou být malé epidemie využívány také k ospravedlnění hluboce autoritářských politik, které se neomezují pouze na oblast zdravotnictví.

Nejhorším příkladem je Komunistická strana Číny, která tvrdí, že využívá jednociferné případy infekcí k uzavření celých metropolí. A nezapomeňme zvážit skutečnost, že za Trumpovy vlády se ukázalo, že WHO není schopna prokázat svou nezávislost na Komunistické straně Číny. (zdroj)

Reakce na mimořádné zdravotní události se již také neomezuje pouze na medicínu. Model Covid-19 zahrnoval masové změny volebních systémů, které podkopávaly základní integritu volené vlády, a rozsáhlou cenzuru pod narativem boje proti „dezinformacím“ a „dezinterpretacím“. Připomeňme, že na začátku pandemie WHO a různé agentury OSN vyhlásily také „infodemii“, která vyžadovala kontrolu a cenzuru veřejných informací.

Na pozadí strachu z opičích neštovic se svět připravuje předat WHO klíče od království. A díky podivné stopě „bakteriologických her“ a nadsazeným číslům takzvaných odborníků, kteří tahají za nitky, již byly položeny základy pro toto převzetí moci od veřejnosti.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Tak tedy, právní experti na mezinárodní právo, čiňte se, přijde mi, že mezinárodní organizace bude vládnout nad státy je naprosto nekompatibilní s mezinárodním právem.
    Ad pandemický zákon, ten by měl být dávno napaden u Ústavního soudu, že zcela zásadně likviduje dělbu moci ve státě, dává neomezenou moc třem ministrům.

  2. Dodám další myšlenku, no jestli hodlá WHO takhle blbnout, dopadne to tak, ne třeba hned, že se maximálně ztrapní a kdoví, jestli vůbec přežije.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*