Elon Musk odmítl dodržovat bruselskou cenzuru, EU uvažuje o blokování Twitteru ve všech členských zemích
Sdílet článek:

SLOVANKA

V posledních dnech proběhla čilá debata mezi Elonem Muskem a eurokomisařem Thierrym Bretonem, který je pravou rukou Jourové co se cenzury týká.

Zatímco v USA neprošla cenzura přes tzv. 1. dodatek, v EU, jejíž pravidla jsou dokonce nadřazena i ústavám jednotlivých zemí, lze cenzurovat jak libo. To se ostatně dávno děje, jen v nejbližší době se počítá s tím, že cenzura ještě přitvrdí.

Elon Musk stáhl Twitter z tzv. „dobrovolného kodexu praxe EU proti dezinformacím“, jako by Bruselem zmíněné slovo „dobrovolná“ samo o sobě nebylo dezinformací.

Komisař EU Thierry Breton na to ihned zareagoval a záhy vydává nepříliš skrývané výhrůžky.

tweetu včera večer – který potvrdil dřívější zprávy o blížícím se odchodu Twitteru z kodexu EU – Breton vydal platformě sociálních médií  otevřené varování: Řekl Twitteru, že se nemůže skrýt před příchozí právní odpovědností v této oblasti.

„Twitter opouští dobrovolný kodex zásad EU proti dezinformacím. Povinnosti však zůstávají. Můžete utíkat, ale nemůžete se schovat. Kromě dobrovolných závazků bude boj proti dezinformacím od 25. srpna zákonnou povinností podle #DSA. Naše týmy budou připraveny k vymáhání,“ prohlásil Breton.

Mimochodem, doporučuji nahlédnout do vlákna pod tento Bretonův výrok. Uživatelé Twitteru dávají Bretonovi a EU ty jejich cenzurní praktiky pěkně sežrat.

Každopádně je – jak i někteří pisatelé uvedli – jediná cesta jak zabránit mnohem širší cenzuře, kterou hodlají eurofašisté zavádět.

Nesmí tam být příští rok opět navolen převážně politický odpad, který tam poslali jak občané (europoslanci), tak vlády (eurokomisaři).

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

  1. To je zase křiku ze lide s nějakym tvajtrem nemůžou to,nebo ono,nebo neco podobneho anebo vsechno najednou,jako by je někdo nutil tyto hraćky povinně použivat misto sveho selskeho rozumu a toho co vidi pred sebou na chodniku v honbě za svym štěstičkem.No a pani autorka piše o nejakych eurofasitech,jako by ten tvajtr a eurofasity potrebovala k zivotu.A ť se nam spíš svěří,kdo konkretně a čím jí brání se realizovat že si až zoufá.Možna najdeme místo na světě kde to tzv fachčí a poradíme ji.

    • No vida, neříkala jsem to, 🙂 Ale pozor, Kolemďáku – kdopak zakázal jako první tenhleten Muskův tviter? Že neuhodnete!

  2. Eurosoudruzi můžou zakázat twitter a založit nějakou vlastní eurosoudružskou sociální síť. Přípustnými tématy budou: zelený úděl, partnerské vztahy kromě heterosexuálních, láska k Ukrajině, nenávist k Rusku a Číně, trocha toho vaření a porna. Registrace na této síti bude povinná. Já myslím, že o to bude mezi lidmi velký zájem.

    • T.Aaa pan ideolog oplakavá zase RF a zemi draka.Jen nam porad zapomina popsat tamni pravni moznosti jeho obyvatel,moznost kritizovat tamni vladu,demonstrovat,vymahatelnost prava,soudy,atd,atd,aby jsme mohli porovnat s tim Eurosojuzem.

  3. Madam Vy jste vsechno popletla.Nikdo Vam nezakazuje zavislost drbání na nejakem tvajtrlikovi.Klidně se jím muzete krmit od rana do vecera misto jídla a hltanim konsporacnich fantazii misto snidane,obeda,vecere a svacinek.Jen bych skromně upozornil,ze pouzivanim techto hracicek je Vase nutkavá zavislost podobna narkomanii,nikoliv povinost pouzivani.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*