Izrael je ve válce s terorismem a EU si musí vybrat stranu
Sdílet článek:

JOACHIM KUHS

EU couvla a nadále financuje Palestinskou samosprávu a agenturu UNRWA Téměř všichni zaměstnanci agentury UNRWA v Gaze jsou napojeni na Hamás. Op-ed.

Zástupce EU pro zahraniční věci Josep Borrell včera oznámil, že EU bude nadále financovat teroristický „stát“ „Palestina“. Již v pondělí oznámil evropský „komisař pro sousedství“ Olivér Várhelyi, že EU pozastaví veškeré platby Palestinské samosprávě. Várhelyi uvedl, že EU „přezkoumává“ podporu ve výši 691 milionů eur, která byla poskytnuta po strašlivém útoku Hamásu na Izrael. „Všechny platby jsou okamžitě pozastaveny. Všechny projekty podrobeny revizi.“

Rakouský ministr zahraničí Alexander Schallenberg oznámil, že Rakousko rovněž pozastavuje veškerou pomoc „Palestině“ až do dalšího přezkoumání. „Rozsah teroru, jehož jsme byli svědky, je tak velký, že nemůžeme jednoduše pokračovat v obvyklém postupu,“ řekl Schallenberg.

Můj kolega Charlie Weimers ze Švédských demokratů označil Borrellovo oznámení za „obrovskou chybu EU, kterou nebudeme akceptovat“, a poznamenal, že „rostoucí počet členských států zahájil vlastní přezkumy a pozastavení“, včetně Švédska, a vyzval EU, aby se „připojila k příkladu těchto členských států“.

„Když subjekt, jako je Palestinská samospráva, který je podporován z peněz daňových poplatníků EU, neodsoudí zvěrstva, masakry a stínání hlav nevinných mužů a žen – dokonce i dětí – je třeba vyvodit odpovědnost,“ řekl Weimers.

Německo a EU jsou největšími světovými sponzory palestinské arabské teroristické entity, která v letech 2021 až 2024 obdrží od EU 1,18 miliardy eur. Podle serveru Israel Behind the News financovalo Německo UNRWA, která je spojencem Hamásu, částkou 210 milionů dolarů na rok 2020 a EU částkou 157 milionů dolarů. Dne 16. listopadu 2021 přislíbil náměstek německého ministra zahraničí Miguel Berger UNRWA dalších 146 milionů eur.

Téměř všichni zaměstnanci UNRWA v Gaze jsou napojeni na Hamás.

Zatímco německá ministryně pro zahraniční pomoc Svenja Schulzeová v pondělí oznámila, že 125 milionů eur pro „Palestinu“ bude dočasně pozastaveno, ministerstvo zahraničí Annaleny Baerbockové uvedlo, že pomoc pozastavena nebude. V dubnu 2022 Baerbocková přislíbila palestinským Arabům 340 milionů eur na období 2021-2022, a to navzdory skandálu kolem Mahmúda Abbáse, který obvinil Izrael z „50 holocaustů“, zatímco stál vedle německého kancléře Olafa Scholze. Po masakru na Simchat Tóře Abbás tvrdil, že jde o součást „práva palestinských Arabů na sebeobranu“.

Německá vláda opakovaně odmítla zveřejnit, kolik peněz německých daňových poplatníků proudí do protiizraelských nevládních organizací v Izraeli a na územích Palestinské samosprávy. V reakci na opakované dotazy naší strany německá vláda uvedla, že německé financování nevládních organizací v Izraeli a na palestinských územích je „tajné“ z důvodu „bezpečnostních obav“.

„Vysoký představitel“ EU v Ramalláhu Sven Kühn von Burgsdorff je známý tím, že podporuje „palestinský“ terorismus a financuje nelegální arabské osady z daní EU.

Dne 21. června 2022 věnoval von Burgsdorff zkorumpované „Palestinské samosprávě“ 224,8 milionu eur. V roce 2020 von Burgsdorff sabotoval snahy EU o ukončení financování teroristických nevládních organizací, když napsal, že osoby „spojené s některou ze skupin uvedených na omezujících seznamech EU, sympatizující s nimi nebo je podporující, nejsou vyloučeny z možnosti využívat činnosti financované EU“.

Ani jako člen rozpočtového výboru a výboru pro kontrolu rozpočtu EU nemohu přesně zjistit, kolik peněz EU vynakládá na Izrael a „Palestinu“. To je nepřijatelné.

EU musí pozastavit veškeré financování „Palestiny“, dokud příjemci nebudou souhlasit s odsouzením všech forem terorismu a nesednou si s Izraelem k jednacímu stolu. A Sven Kühn von Burgsdorff musí okamžitě odstoupit nebo být odvolán.

Poslanec Joachim Kuhs je členem rozpočtového výboru a výboru pro kontrolu rozpočtu v Evropském parlamentu a v současné době působí jako předseda skupiny AfD. Je předsedou „Křesťanů v AfD“, žije v Baden-Badenu, má 10 dětí a 15 vnoučat.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Teroristická činnost Hamásu je podmíněna existencí Palestiny. Asi proto EU posílila finanční pomoc Palestině. EU tak rozšiřuje svoji škůdcovskou činnost za hranice Evropy.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*